Bičių pikis - stebuklingas produktas iš gamtos
Įvairių šalių mokslininkai ieško būdų, kaip kovoti su virusais natūraliomis priemonėmis. Bičių pikis (propolis) - viena iš jų, tai tikras gamtos stebuklas, kurio antivirusinį poveikį patvirtina tyrimai. Beje, turime žinių, kad eksperimentus su bičių pikiu (kaip jis kovoja su COVID ir kitais virusais) šiuo metu atlieka ir Lietuvos mokslininkai.
Moksliniai tyrimai patvirtina, kad bičių pikis stiprina imunitetą, mažina uždegimą, skausmą, skatina audinių atsinaujinimą.
Kas yra bičių pikis (propolis)?
Bičių pikis (propolis) – tai biologiškai aktyvių medžiagų, kurias nuo įvairių medžių, krūmų surenka bitės, kompleksas. Bitės renka dervas, išsiskiriančias iš tam tikrų medžių (beržų, drebulių, tuopų, kaštonų, eglių, pušų ir kai kurių krūmų) lapų, pumpurų bei žievės ir jas sumaišo su trupučiu vaško, medaus ir pačių pagamintų fermentų.
Bičių pikis – vienas stipriausių natūralių antibiotikų, turintis platų antimikrobinio, antibakterinio, antivirusinio poveikio spektrą. Jis mažina uždegimą, skausmą, skatina audinių atsinaujinimą. Bičių pikis pasižymi unikalia sudėtimi, dėl kurios jam negali prilygti nė vienas iš jau žinomų natūralių gamtos sukurtų ar cheminėse laboratorijose susintetintų produktų. Sveikatos specialistai skaičiuoja, kad bičių pikyje yra daugiau nei 300 biologiškai aktyvių ingredientų. Pikyje gausu mikroelementų, ypač daug cinko ir mangano, kurie itin svarbūs ląstelių augimo, diferenciacijos procesams. Jame randamas nedidelis beveik visų vitaminų ir 17 aminorūgščių kiekis.
Jau nuo senų laikų žmonės žinojo, kad bičių pikis padeda gyti žaizdoms, malšina skausmą, tinimą, šalina blogą kvapą. Bitininkai pastebėjo, kad avilyje ar drevėje, kur gyvena bičių šeima, yra labai švaru. Paaiškėjo, kad bičių šeimą nuo infekcijų ar pašalinių gyvių saugo pikis.
Bičių pikio (propolio) teikiama nauda
Bičių pikis tinka gydyti slogą, gerklės uždegimą, kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Sloga gydoma aliejumi su bičių pikiu.
Tracheito, laringito, bronchito simptomams palengvinti tinka bičių pikio inhaliacijos su medumi. Gerklės skausmui malšinti – purškalas ar pastilės su bičių pikiu (propoliu). Spiritinis tirpalas su pikiu tinka gerklės skalavimams.
Pikio preparatai taikomi odontologijoje burnos gleivinės opoms ir parodontozei gydyti. Juo galima malšinti ir danties skausmą (pridėkite prie skaudamo danties šaknies nedidelį pikio gabalėlį ir palaikykite, kol skausmas aprims). Parodontozės profilaktikai galima naudoti dantų pastą su pikiu.
Bičių pikis pasižymi imuninę sistemą aktyvinančiu poveikiu, reguliuoja antikūnų gamybą, dalyvauja kraujodaros procesuose. Bičių pikį patariama vartoti nusilpusiems, turintiems polinkį dažnai sirgti kvėpavimo takų ir kitomis peršalimo ligomis, gripu žmonėms, prieš chirurgines operacijas ar po jų. Tam puikiai tinka propolio kapsulės, spiritinis bičių pikio tirpalas (vartoti 2–3 kartus per dieną po 15–20 lašų į šaukštą vandens).
Bičių pikis ir skrandžio problemos
Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti vartojamas spiritinis bičių pikio tirpalas. Jis vartojamas refliuksui gydyti, gastrito simptomams, skausmui palengvinti.
Kaip vartoti spiritinį bičių pikio tirpalą virškinimo problemoms gydyti? Įvarvinti 15–20 lašų į šaukštą su vandeniu, gerti 2–3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį.
Bičių pikis – senėjimo priešas
Viena iš organizmo senėjimo priežasčių yra jame vykstantys oksidacijos procesai. Juos gali sustabdyti antioksidantai. Bičių pikio preparatai naudojami aterosklerozės profilaktikai ir hipertenzijai gydyti: juos vartojant mažėja cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujo spaudimas.
Bičių pikis ir odos problemos
Pastebėta, kad naudojant pikį išoriškai geriau gyja pūliuojančios žaizdos, mažėja skausmai. Pikis mažina uždegimą, skatina odos regeneraciją ir epitelizaciją. Juo gydomos karpos, nuospaudos: ant nuospaudos ar karpos uždėkite pikio rutulėlį, apriškite ir 3 dienas palaikykite. Tvarstį nuėmus nuospauda nupjaunama.
Kaip pasigaminti aliejinį bičių pikio tirpalą?
Aliejinis bičių pikio tirpalas ruošiamas taip: pašildome aliejų (naudojame prastą puodą, nes jį bus sunku išplauti), kad nenusideginant būtų galima laikyti pirštą, tada įdedame smulkiai sumalto pikio ir maišome, kol pasidarys vientisa masė. Santykis: 20 g pikio, 100 ml aliejaus. Supilame į buteliuką, laikome tamsioje vietoje. Aliejiniu pikio tirpalu tepame nosies gleivinę.
Kaip pasigaminti spiritinę bičių pikio užpiltinę (spiritinį bičių pikio tirpalą)?
Pikis blogai tirpsta karštame vandenyje, bet gerai – spirite ir eteryje. Spiritinį bičių pikio tirpalą paruošti paprasta: užpilti pikį spiritu (ar stipriu alkoholiu, stipresniu nei 70 laipsnių), laikyti tamsioje vietoje. Santykis: 20 g pikio, 100 ml spirito.
Taigi bičių pikis yra aktyvi biologinė medžiaga, labai naudinga įvairioms ligoms gydyti. Naudojant bičių preparatus reikia laikytis nustatytų dozių (ypač vaikams).
Jei norite publikuoti šį straipsnį, nurodykite www.medausnamai.lt kaip šaltinį.